Bukiety kwiatów wykonane przez uczestniczki kursu

W dniu 5 lipca 2021 roku rozpoczęliśmy cykl bezpłatnego kursu florystycznego w ramach realizowanej operacji pn.: „Ładne kwiatki” - kurs florystyczny w gminie Świlcza” współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”, „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Kurs florystyczny odbywa się w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Trzcianie oraz w Bibliotece Publicznej w Dąbrowie. Uczestnikami kursu są 24 osoby z gminy Świlcza. Poprzez udział w kursie zdobędą oni nowe umiejętnościami a także uzyskają wiedzę na temat technik sztuki florystycznej. Podczas zaplanowanych 12 dni spotkań (4 godzinnych), uczestnicy wykonają samodzielnie pracę, która zależy od ich wyobraźni i kreatywności. W trakcie kursu uczestnicy zdobędą następujące kwalifikacje:

  • umiejętność odpowiedniego doboru materiału roślinnego do tworzenia dekoracji roślinnej zależnie od stylu i rodzaju kompozycji, okazji, sezonu oraz warunków otoczenia,
  • zdobycie wiedzy z dziedziny florystyki i botaniki, znajomość pielęgnacji roślin i umiejętność udzielania porad klientom, umiejętność przeprowadzania kalkulacji kosztów i profesjonalnej obsługi klienta,
  • umiejętność tworzenia dekoracji roślinnych, od niewielkich kompozycji do rozwiązań przestrzennych.

Kursanci poznają i nabędą umiejętności praktyczne z następującego zakresu: florystyka okolicznościowa, florystyka ślubna, florystyka żałobna, duże formy przestrzenne (ekspozycje wystawowe), florystyka komunijna, florystyka świąteczna i okolicznościowa. Zdobędą również wiedzę teoretyczną niezbędną w sztuce florystycznej. Zakres tematów będzie następujący: podstawy botaniki, podstawy florystyki, techniki układania kwiatów, zasady i style kompozycji, pielęgnacja roślin, zasady profesjonalne obsługi klienta, marketingu wyrobów i usług florystycznych oraz najnowsze trendy florystyczne.

Kurs ten to nie tylko twórcze spotkanie, rozwój umiejętności, pasji czy zainteresowań, ale także aktywizacja naszych mieszkańców, okazja do spędzania wolnego czasu w gronie ciekawych osób, czyli – pasjonatów, artystów.


Zapraszamy do galerii zdjęć

 


 Loga projektu

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej
„Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020”