Transparent mała firma pl

Na szczęście konieczność stania z numerkiem w ręce w długiej kolejce w ZUS-ie to już przeszłość. Mniej czasochłonnym rozwiązaniem jest e-wizyta bądź też wcześniejsze zamówienie spotkania w placówce. Do połączenia z ekspertem z ZUS nie jest konieczne dodatkowe oprogramowanie. Dla wygody najlepiej siedzieć przed laptopem bądź monitorem z kamerką i mikrofonem.

Natomiast można oczywiście wykorzystać w tym celu również smartfon bądź tablet. Podczas rozmowy online załatwisz praktycznie każdą sprawę, ale musisz mieć przy sobie dokument tożsamości. Bo rozmówca poprosi o pokazanie dokumentu do kamerki.

Jak umówić e-wizytę w ZUS-ie?

  • Wejdź na stronę ZUS, następnie w zakładkę kontakt.
  • Po lewej stronie kliknij Zarezerwuj wizytę, a następnie zjedź niżej, gdzie znajduje się link do rezerwacji e-wizyty.
  • W kolejnym oknie znów wybierz e-wizytę.
  • Następnie określ temat rozmowy, w przypadku przedsiębiorców najczęściej będzie to: firmy i pracownicy albo zasiłki i zwolnienia lekarskie.
  • Wpisz kod pocztowy, by wybrać placówkę, do której należysz.
  • Wybierz datę i godzinę (kalendarz na 10 następnych dni), godziny od 8:10 do 14:05.
  • Na koniec podaj dane osobowe i potwierdź rezerwację.

Przypomnienie o e-wizycie otrzymasz mailem oraz sms-em (jeśli podasz numer telefonu). Ze spotkania można zrezygnować- link z rezygnacją znajduje się w mailu potwierdzającym rezerwację.

Wizyta online w ZUS dla każdego

Z wizyty online mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, niedosłyszące oraz niedowidzące. Osoby, które mają PUE i te, które go nie mają, czyli np. ci, którzy dopiero planują założyć firmę. Obszar spraw, które można załatwić jest szeroki, bo praktycznie wszystko, co wiąże się z prowadzeniem firmy. Alternatywą do e-wizyty jest telefoniczne umówienie się na spotkanie w ZUS. Ma to swoje plusy, bo nie stoisz w kolejce, a przychodzisz na umówioną godzinę.

W drugiej połowie sierpnia ZUS poinformował, że z e-wizyty skorzystało już ponad 325 tys. osób. Dla przedsiębiorców to przede wszystkim oszczędność czasu i spotkanie z ekspertem ZUS, który zajmuje się kwestiami związanymi z firmą.

Źródło: www.mala-firma.pl