Transparent mała firma pl

Podatki to czuły punkt przedsiębiorców, bo zaległości mogą oznaczać problemy. Dlatego wiele osób może otworzyć nie tylko e-mail, ale z ciekawości również załącznik.

Oszuści podszywają się pod Urząd Skarbowy bądź Ministerstwo Finansów. Wiadomość zatytułowana jest ‘zaległe płatności podatku’. Jej częścią jest link bądź załączniki. Kliknięcie w link bądź otwarcie załącznika może w efekcie prowadzić do zainstalowania Lokibota. Jest to trojan, który służy przestępcom do kradzieży danych. Wirus podszywa się pod strony banków i różne aplikacje.

Przykładowy fałszywy mail:

„Dobry dzień, Ma to na celu poinformowanie Cię o rozbieżności w Twojej ewidencji podatkowej. Odwiedź swój bank lub jakikolwiek urząd skarbowy w Twojej okolicy z załączonym ewidencją podatkową. W załączniku znajduje się dokumentacja podatkowa, zaległe płatności i numer referencyjny sprawy podatkowej".

Kilka dni wcześniej MF ostrzegało przed e-mailami od oszustów, którzy podają się za administratorów Portalu Podatkowego MF - podatki.gov.pl. Tutaj przestępcy również wykazują się dużym sprytem. Wiadomość brzmi:

„Zauważamy, że ostatnio przez pomyłkę zażądałeś dezaktywacji konta e-mail, jeśli wiesz, że nie złożyłeś tego wniosku, anuluj teraz tutaj: (Kliknij tutaj, aby anulować). Jeśli nie, Twój e-mail zostanie zablokowany w ciągu 48 godzin”.

Kliknięcie w link jest niebezpieczne, może wiązać się z instalacją szkodliwego oprogramowania.

Źródło: www.mala-firma.pl