Logo Szkoły Podstawowej w  TrzcianieLogo Gminy Świlcza

Przygotowania do wizyty naszych przyjaciół z Niemiec weszły w końcową fazę.

Dzięki finansowemu wsparciu Wójta Gminy Świlcza, pana Sławomira Styki, program jest bardzo atrakcyjny. Środki pochodzą z budżetu Gminy Świlcza przeznaczone na promocję gminy. Bardzo dziękujemy.

Naszych gości zabierzemy do Oświęcimia-Brzezinki oraz do Kopalni Soli w Bochni. W Podkarpackim Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zwiedzimy wystawę „Żyję” oraz weźmiemy udział w warsztatach „Kreatywny zawrót głowy”.

Pochwalimy się również atrakcjami na terenie naszej gminy.

W Regionalnym Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie upieczemy chleb. Weźmiemy udział w warsztatach zorganizowanych przez pracowników Gminnej Biblioteki Publicznej w Świlczy z siedzibą w Trzcianie.

A w Świlczy, na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Świlczy, pana Grzegorza Patrusia, w wirtualnej strzelnicy zapoznamy się ze sztuką strzelania i posługiwania bronią. Skorzystamy również z gościnności Centrum Sportu i Rozrywki Wzorcownia Ruchu. W tym nowoczesnym obiekcie m.in. zagramy w squasha, będziemy wspinać się na ściankę, poturlamy się w plastikowych kulach.

Ale na tym nie koniec. W niedzielę, w ramach Dnia Rodzinnego rodziny przyjmujące uczniów i nauczycieli z Niemiec mają w planie inne niespodzianki. O tym wszystkim opowiem w następnym artykule.

Jedno jest pewne, osiem dni zapowiada się niezwykle fascynująco. Już nie możemy się doczekać.

Iwona Mikosz