28 września 2020 r. uczniowie klas siódmych i ósmych wezmą udział w zajęciach - Wirtualna wizyta e-Planetobusu, mających formę dialogu i interakcji uczestników z prowadzącymi spotkanie.

To wirtualne wydarzenie pozwoli uczniom zapoznać się z najciekawszymi gwiazdozbiorami, planetami Układu Słonecznego i innymi obiektami astronomicznymi poprzez wspólne odbycie podróży po nieboskłonie oraz kosmosie z edukatorami Centrum Nauki Kopernik.

  1. Zajęcia podzielą się na dwie części:
    • w pierwszej części (30 min.) – wykorzystamy serwis YouTube, gdzie poprzez dedykowany link uczestnicy dostaną dostęp do pokazu. Komunikacja odbywać się będzie głosowo oraz na chacie.
    • w drugiej części (15 min.) – wykorzystamy aplikację Microsoft Teams, gdzie będziemy mogli porozmawiać z prowadzącymi o wybranych zagadnieniach z pokazu.
  2. Zajęcia będą przeprowadzane przy pomocy programu Microsoft Teams.
  3. Udział w naszych zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia finansowane są przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Wspomniana forma zajęć pozwoli edukatorom na przekazywanie uczniom naukowej pasji. Ponadto umożliwimy dzieciom samodzielne odkrywanie nauki bez wychodzenia ze szkoły. Koordynatorami zajęć w szkole w Świlczy są nauczyciele: Pani Urszula Demitraszek i Pan Cezary Zagajewski.