Oficjalne otwarcie BibliotekiNiedzielne popołudnie 20 września 2020 r. na zawsze już zapisze się w historii dąbrowskiej społeczności. Tego dnia dokonano uroczystego otwarcia nowych pomieszczeń Biblioteki Publicznej w Dąbrowie.

Gośćmi biblioteki w tym niecodziennym wydarzeniu byli przedstawiciele lokalnych władz na czele z Wójtem Gminy Świlcza, Adamem Dziedzicem wraz z małżonką, Zastępcą Wójta Sławomirem Styką wraz z rodziną oraz Radnym Powiatu Sławomirem Miłkiem wraz z małżonką. Radnymi Gminy Świlcza na czele z Radnym Dąbrowy Damianem Tralą, panią Skarbnik Urzędu Gminy Natalią Gawron, sekretarzem Gminy Wojciechem Słowikiem, kierownikami referatów z UG, m.in. Edytą Goclon, Ewą Dziedzic, Agnieszką Mazelą. Swą obecnością zaszczycił nas Proboszcz Parafii Dąbrowa ksiądz Stanisław Szcząchor, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Adam Majka, Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Krzysztof Potocki, przedstawiciele Rady Sołeckiej na czele z Panią Sołtys Zdzisławą Wojnowską - Skóra, Prezes OSP Dąbrowa Rafał Wozowicz, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowy na czele z Przewodniczącą Grażyną Mikołajczyk. Przybyłych gości było dużo więcej czym sprawili nam ogromną radość.

Uroczystość rozpoczęła się kilka minut po 14:00. Dyrektor GBP Dorota Madej a jednocześnie gospodyni tejże biblioteki rozpoczęła imprezę wygłaszając przemówienie, w którym zawarła krótki rys historyczny dotyczący Biblioteki w Dąbrowie oraz podziękowania wszystkim zaangażowanym w tworzenie nowej placówki. W następstwie przemówienia Pani dyrektor głos zabrał Pan Wójt Gminy Świlcza, Adam Dziedzic. Po oficjalnych przemowach nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic, przedstawiciele Dąbrowy w osobach Pani Sołtys Zdzisławy Wojnowskiej – Skóra oraz Radnego Pana Damiana Trali, Dyrektor Biblioteki oraz właściciel firmy, która prowadziła całość prac w bibliotece i budynku Domu Ludowego, Dominika Tarczyńskiego. Tym samym oficjalnie otwarto nowe przestrzenia biblioteki.

Następnie nastąpiła ceremonia poświęcenia obiektu, której dokonał ks. Stanisław Szcząchor – Proboszcz Parafii w Dąbrowie. Po poświęceniu zaproszono gości do zwiedzania.

Obiekt od razu zyskał uznanie w oczach uczestników uroczystości, którzy chętnie wpisywali się do wyłożonej księgi gości oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Na zebranych czekał także ogromny, okolicznościowy tort w wykonaniu pracownicy biblioteki Pauliny Wojnowskiej oraz smakowity poczęstunek.

Dziś nowe pomieszczenia biblioteki są przestrzenią do spotkań dla wszystkich mieszkańców Dąbrowy. Biblioteka ma służyć obecnym i przyszłym pokoleniom.

Dziękuję za pomoc i wkład w organizację uroczystości oraz za całość wykonanych prac. Poniżej podziękowania, które również wybrzmiały podczas niedzielnej uroczystości:

 • Przede wszystkim dziękuję Panu Wójtowi, Adamowi Dziedzicowi, to właśnie on był pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i sam w miarę możliwości czasowych doglądał przebiegu prac, i dbał aby wszystko przebiegało właściwie.
 • Dziękuję Radzie Gminy oraz Pani Skarbnik za przekazane środki finansowe na remont, modernizację wszystkich pomieszczeń bibliotecznych oraz wyposażenie biblioteki.
 • Serdecznie dziękuję Księdzu Stanisławowi, że zechciał być tu dzisiaj z nami oraz z góry dziękuję za modlitwę i poświęcenie nowych pomieszczeń bibliotecznych.
 • Dziękuję Wykonawcom robót wykonującej prace budowlane Firmie Usługowo- Budowlanej i Handlowej TAR BUD Dominik Tarczyński i jego pracownikom.
 • Serdecznie dziękuję Pracownikom Referatu Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji z Urzędu Gminy, Panu Stanisławowi Odój, Pani Edytce Goclon Panu Tomaszowi Michalskiemu za nadzór nad pracami budowlanymi oraz całością inwestycji.
 • Bardzo dziękuję Marcinowi i Jackowi Lisowi za pomoc przy rozładunku mebli oraz pracach przy przenosinach biblioteki.
 • Dziękuję Annie i Wojciechowi Zakrzewskim za pomoc przy skręcaniu mebli, dziękuję również mojemu mężowi, który wiele wieczorów poświęcił na skręcanie regałów bibliotecznych oraz biurek a wytrwale pomagały nasze dzieci.
 • Serdecznie dziękuję Adamowi Majce za codzienne wsparcie oraz pomoc w przygotowaniu dzisiejszej uroczystości, bardzo dziękuję również pracownikom Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji.
 • Z całego serca dziękuję Pani Sołtys Dąbrowy oraz pani Grażynie Mikołajczyk za pomoc w przygotowaniu dzisiejszego poczęstunku.
 • Bardzo dziękuję Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dąbrowy za obsługę grilla a strażakom z OSP Trzciana za wypożyczenie grilla.
 • Dziękuję Andrzejowi Maciołkowi oraz Arturowi Wdowiarzowi za nadzór nad wyposażeniem biblioteki w sprzęt komputerowy. Za doradztwo oraz dbałość aby wszystko działało poprawnie.
 • Dziękuję moim wspaniałym czytelnikom za okazaną pomoc i mnóstwo ciepłych słów.
 • Serdecznie dziękuję pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej za pomoc w przenoszeniu księgozbioru, porządkowanie biblioteki oraz za pomoc w przygotowaniu poczęstunku oraz dzisiejszego dnia w szczególności Dorocie Jędral, Krysi Łobodzie, Paulinie Wojnowskiej oraz Ani Zakrzewskiej.
 • Bardzo dziękuję sponsorom dzisiejszego poczęstunku na czele z Panem Wójtem Adamem Dziedzicem.

Dziękuję wszystkim bez wyjątku, również tym nie wymienionym, którzy mają swój wkład w organizację uroczystości.

Z wyrazami największego szacunku i sympatii,
Dorota Madej – dyrektor biblioteki wraz z zespołem.


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ...