Logo PFRONW dniu 19 marca br. firma Frank-Cars Społka zo.o. z Częstochowy dostarczyła nowy samochód przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych. Jest to 9-osobowy samochód marki FORD TRANSIT KOMBI MCA TREND. Auto zostało zakupione przez Gminę Świlcza za kwotę blisko 250 tys zł brutto.

Jest to nowoczesny pojazd przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami, bogato wyposażony m.in. w miejsce dla wózka inwalidzkiego, aluminiowe najazdy z podłogą antypoślizgową, drzwi tylne dwuskrzydłowe, uchwyt ułatwiający wsiadanie i wysiadanie z pojazdu osobom niepełnosprawnym, boczny stopień wejściowy, klimatyzacje dwustrefowa i wiele innych udogodnień.

Realizacja tego projektu ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom zmagającym się z dysfunkcjami ruchowymi, co jest szansą na leczenie, diagnozowanie, rehabilitację i aktywniejsze życie dla wszystkich podopiecznych ośrodka. Ponadto posiadanie busa ma duży wpływ na wykonywanie czynności życia codziennego poprzez likwidację barier transportowych, utrudniających osobom niepełnosprawnym funkcjonowanie w życiu społecznym, kulturowym, w dostępie do usług oraz wszechstronnej rehabilitacji. Posiadanie samochodu da możliwość realizacji zadań statutowych oraz przyczyni się do zmniejszenia poczucia izolacji społecznej, wzrostu życiowej aktywności i samodzielności.

Zakup pojazdu był możliwy dzięki dofinansowaniu w kwocie 135.000,00 zł ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” Obszar D – 2023 rok Likwidacja barier transportowych” oraz dotacji od Wojewody Podkarpackiego Pani Teresy Kubas-Hul w kwocie 74.585,00 zł. Gmina Świlcza zabezpieczyła w swoim budżecie na ten cel kwotę 40.105,00 zł. Zakupiony przez Gminę pojazd służył będzie do przewodu osób niepełnosprawnych na potrzeby Środowiskowego Domu Samopomocy w Woliczce.


Zapraszam do galerii zdjęć: