Zdjęcie grupowe

Dwa lata temu 1 grudnia 2021 roku z inicjatywy Pana Wójta Adama Dziedzica i Pani Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Benedykty Piątek powstał Gminny Klub Seniora w Trzcianie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Projekt dotyczył wsparcia i aktywizacji 25 seniorów z terenu Gminy Świlcza. Zgodnie z założeniami uczestnikami projektu byli seniorzy z terenu gminy Świlcza powyżej 60 roku życia, którzy potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz aktywizacji społecznej. Stanowi niezwykle ważne i cenne miejsce, które przyczynia się do poprawy jakości życia naszych starszych obywateli. Skupia on środowisko seniorów z terenu gminy Świlcza, którzy aktywnie chcą spędzić czas i myślę że ten cel udało się zrealizować z dużym powodzeniem właśnie po to przychodzą nasi seniorzy aby aktywnie i kreatywnie i może nie w taki szablonowy sposób spędzić czas. Można śmiało powiedzieć ze Gminny Klub Seniora w Trzcianie tętni życiem, a wszyscy seniorzy są zadowoleni.

Podczas spotkania były, podziękowania dla osób bezpośrednio zaangażowanych w prężne działanie Gminnego Klubu Seniora w Trzcianie. Nie zabrakło też gości, a wśród nich wójta Adama Dziedzica, wicewójta Sławomira Styki, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Benedykty Piątek i asystenta projektu Ewy Szuberli.

- Wierzę, że ten projekt przyczynił się do integracji seniorów w naszej gminie, że dał Państwu wiele powodów do radości i zadowolenia. Chciałbym podziękować osobom realizującym projekt, pracownikom Urzędu Gminy, za ich pracę i wielkie zaangażowanie – mówił wójt Adam Dziedzic.

Głos zabrała również przedstawicielka Seniorów Barbara Wróbel, która skierowała podziękowania Włodarzom Gminy. Przedstawicielka Seniorów, kończąc swoje podziękowania wypowiedziała bardzo ważne słowa, wyrażając nadzieję na realizację kolejnych projektów. Słowa te bardzo zapadły nam w pamięć, ponieważ brzmiały:, ,Panie Wójcie, Pani Dyrektorze, prosimy, nie zamykajcie nas w domach. Pozwólcie dalej się spotykać.” Słowa te dobitnie pokazują jak ważne dla Uczestników projektów senioralnych jest ich realizowanie i jak dużo dają im radości w codziennym życiu. Po części oficjalnej nie mogło zabraknąć dobrej zabawy.

Kończy się projekt to prawda, ale nie kończy się działalność Gminnego Klubu Seniora w Trzcianie już 9 października znowu się spotkamy aby nadal prężnie i z zapałam dalej kontynuować zamierzony cel, w ramach trwałości projektu, która zakłada funkcjonowanie na dalsze 2 lata.


Zapraszamy do galerii zdjęć:


Dokumentacja projektu pt.: „Gminny Klub Seniora w Trzcianie” - projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.