Zdjęcie grupowe laureatów konkursu

Kontynuując przepiękną tradycję tworzenia szopek bożonarodzeniowym udało się w tym roku zorganizować trzecią edycję konkursu pn. „Szopki Bożonarodzeniowe w Świlczy”, pod patronatem Wójta Gminy Świlcza pana Adama Dziedzica.

Konkurs został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury i Sportu z siedzibą w Trzciannie oraz Środowiskową Świetlicę Socjoterapeutyczną w Świlczy.

W konkursie udział wzięły instytucje działające na rzecz dzieci oraz instytucje działające na rzecz dorosłych z terenu Sołectwa Świlcza.

Cieszymy się, że konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem. W sumie wpłynęło 10 prac. Wszystkie nadesłane szopki były piękne. Ich wyjątkowość polegała na tym, że były wykonane własnoręcznie.

Na uroczystej Gali, która odbyła się 15 stycznia 2023 w Domu Strażaka w Świlczy ogłoszono wyniki konkursu. Wręczenie dyplomów oraz nagród poprzedził występ wokalno – taneczny wychowanków Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Świlczy. Publiczność obejrzała przedstawienie „Wesołych świąt”. Wśród zaproszonym gości obecni byli również Dziadkowie naszych wychowanków. Uroczyste spotkanie było doskonałą okazją do odśpiewania „Sto lat’ wszystkim babciom i dziadkom, z okazji zbliżającego się święta. Dzieci przygotowały również niespodziankę w postaci laurek wykonanych techniką origami.

Ciekawym punktem programu była krótka prelekcja pana Sławomira Szota wraz z pokazem slajdów. Mieliśmy okazję zobaczyć piękną szopkę bożonarodzeniową i dowiedzieć się w jaki sposób powstawała. Własnoręcznie wykonana szopka nie tylko pozwala nam pięknie udekorować dom, ale również spędzić wyjątkowo czas z rodziną. Jak się okazało budowanie szopki sprawią niemała radość nie tylko najmłodszym członkom rodziny, ale również dorosłym! Została poruszona i podkreślona ważna kwestia podtrzymywania tej pięknej tradycji oraz zakorzeniania jest w młodym pokoleniu.

Poznajmy zatem laureatów III edycji Konkursu Szopki Bożonarodzeniowe w Świlczy.

KATEGORIA I – dzieci

I MIEJSCE

Środowiskowa Świetlica Socjoterapeutyczna w Świlczy,
Opiekun: Pani Magdalena Lisowska

II MIEJSCE

Niepubliczne Przedszkole w Świlczy „Bajkowy zakątek” w Świlczy,
Opiekunki: Pani Daria Żurek, Pani Beata Stec

III MIEJSCE

Publiczne Przedszkole w Świlczy, grupa II
Opiekun: Pani Małgorzata Piontkowska

KATEGORIA II – dorośli

I MIEJSCE

Gminna Biblioteka Publiczna w Świlczy w siedzibą w Trzcianie
Pani Anna Zakrzewska i Pani Agnieszka Goclon

II MIEJSCE

Chór „Gama” w Świlczy
Przedstawiciel Pani Ewa Tront

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Dzieci ze świetlicy bardzo cieszyły się z nagrody, a przede wszystkim z tego, że ich praca została zauważona i doceniona.

Nagroda dała nam ogromną motywację do pracy na przyszłość. Jesteśmy pełni nowych pomysłów...

Wychowawca Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Świlczy
Ewa Król


Zapraszam do galerii zdjęć: