UWAGA MIESZKAŃCY GMINY ŚWILCZAZnak zakazu wyrzucania do kanalizacji

Zwracamy się do Was z apelem o właściwe użytkowanie kanalizacji sanitarnej. Często w domach do toalet wrzucane są śmieci, ręczniki papierowe, tampony, podpaski, chusteczki kosmetyczne, chusteczki nawilżające dla niemowląt, waciki kosmetyczne, patyczki do uszu czy resztki jedzenia. Wynikiem takiego działania są coraz częstsze i poważniejsze awarie.

Odpady wrzucane do kanalizacji sanitarnej powodują coraz większe problemy (zapychanie się studzienek i rur kanalizacyjnych przy Państwa posesjach, awarie przepompowni). Każdego dnia pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Świlczy czyszczą studzienki i pompownie. Niestety ilość wrzucanych śmieci jest tak duża, że doprowadza to do niedrożności urządzeń sanitarnych.

Znak zakazu wyrzucania do kanalizacjiW rezultacie Państwa domy czy posesje mogą zostać zalane ściekami. Usunięcie awarii polegające na naprawie pomp lub ich wymianie, powoduje zwiększenie kosztów utrzymania kanalizacji, co w konsekwencji może skutkować wzrostem cen za odprowadzenie ścieków.

W związku z powyższym, mając na uwadze Państwa komfort i bezpieczne użytkowanie kanalizacji, apelujemy o nie wrzucanie śmieci do toalet!

Z naszej strony zapewniamy, że będziemy przeprowadzać kontrole studzienek włączeniowych, aby wyeliminować działania tych, którzy Państwu szkodzą.


Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świlczy
36-072 Świlcza 168
tel. 17 85 60 332
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.