Sołtys wsi Trzciana w zmaganiach turniejowych - skakanie na piłce

W dniu 4 września na placu przy kościele w Mrowli rozegrany został Turniej Sołectw. Odbywał się on w ramach tradycyjnej już Parafiady. Dzięki temu „połączeniu sił” wydarzenie obfitowało w moc atrakcji.

Już od godzin porannych plac parafialny tętnił życiem. Pracownicy GCKSiR przy nieocenionej pomocy strażaków z OSP Mrowla stawiali namioty, stoły i ławki, przygotowywali tory do konkurencji sportowych i nagłośnienie wydarzenia.

Od godziny 14 na miejsce imprezy zaczęli przybywać przedstawiciele sołectw – sołtysi, radni, członkowie i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych oraz mieszkańcy. Jedni rozgrzewali się przed sportowymi i kulinarnymi zmaganiami, inni zajmowali dogodne do dopingowania swoich drużyn miejsca. Punktualnie o godzinie 15 zebranych powitali organizatorzy wydarzenia – dyrektor GCKSiR Adam Majka oraz proboszcz parafii Mrowla – ks. Ryszard Tokarz. W tym też miejscu nastąpiła miła chwila ogłoszenia nagrody dla zwycięskiego w rozgrywkach sołectwa w kwocie 15 000 zł. Ogłaszających tę informację Wójta Gminy Świlcza Pana Adama Dziedzica i jego zastępcę – Pana Sławomira Stykę przyjęto gromkimi oklaskami. W tej pogodnej i entuzjastycznej atmosferze drużyny wylosowały pola startowe i rozpoczęto zmagania.

Zawodnicy skakali w workach, odbywali „spacer farmera”, skakali na ogromnych piłkach, przenosili w kubeczkach wodę między linią startu a mety, turlali opony i przenosili przedstawiciela swojego sołectwa niczym w lektyce. Przeszli także próbę wiedzową – odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej oraz muzyczne, rozpoznając bajki po melodiach ich czołówek. Wszystko dla jednego celu – dla dobrej zabawy i integracji. I może troszkę dla tych wspomnianych 15 tysięcy.

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji oraz dokładnym mierzeniem czasu zmagań dbało Jury w składzie: Tomasz Wojton, Tadeusz Pachorek i Sławomir Miłek, czyli Radni powiatu rzeszowskiego z terenu Gminy Świlcza.

Pomiędzy konkurencjami dla wytchnienia zawodników, a uatrakcyjnienia wydarzenia, w 6 pokazach tanecznych zaprezentował się Zespół Taneczny Koloret. Przy muzyce z całego świata, w barwnych strojach, młode tancerki porwały publiczność w świat tańca.

Równolegle do konkurencji sportowych trwała rywalizacja na polu kulinarnym. Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały 8 wariacji na temat zupy pomidorowej, podkreślając, że samo pojęcie potrawy nie odzwierciedla jeszcze jej smaku. Jury w składzie: Radni powiatu rzeszowskiego, Wójt Gminy Świlcza wraz z zastępcą oraz Ksiądz Proboszcz Parafii Mrowla wybrało zwycięską zupę.

Wyniki zmagań przedstawiają się następująco:

Konkurencje sportowe:

  • miejsce 7 – sołectwo Błędowa Zgłobieńska
  • miejsce 6 – sołectwo Świlcza
  • miejsce 5 – sołectwo Trzciana
  • miejsce 4 – sołectwo Rudna Wielka
  • miejsce 3 – sołectwo Bratkowice
  • miejsce 2 – sołectwo Woliczka
  • miejsce 1 – sołectwo Mrowla

W zmaganiach kulinarnych zwyciężyło sołectwo Świlcza.

Podczas konkurencji sportowych oraz prezentacji tanecznych do dyspozycji wszystkich przybyłych były dmuchane zjeżdżalnie, stoiska kulinarne, a także tradycyjny dla Parafiady punkt sprzedaży cegiełek na utrzymanie Domu Parafialnego Świętego Maksymiliana. Wszyscy wspomagający ten szczytny cel brali udział w losowaniu nagród głównych ufundowanych przez darczyńców.

Turniej Sołectw zakończyła potańcówka z zespołem Astacus Cover Band, która gromadziła na parkiecie liczne pary aż do późnych godzin nocnych.

Wszystkim zaangażowanym w organizację Turnieju Sołectw, uczestnikom zmagań, organizatorom i sponsorom serdecznie dziękujemy.


Zapraszamy do galerii zdjęć: