Winieta folderu„Bratkowice. Piękna wieś podkarpacka” to publikacja, której wydawcą jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Bratkowickiej w Bratkowicach.

Pomysł na wydanie publikacji powstał po zdobyciu przez Bratkowice tytułu „Najpiękniejszej Wsi Podkarpacia 2018 r." w konkursie, którego organizatorem corocznie jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Środki na realizację tego pomysłu zostały pozyskane przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Bratkowickiej w ramach umowy z Lokalną Grupą Działania Trygon – Rozwój i Innowacja, na zadanie pn. „Zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego w gminie Świlcza i jego promocja poprzez wydanie publikacji „Bratkowice. Piękna wieś podkarpacka”. Autorem tekstu jest Pan Władysław Kwoczyński pasjonat historii, natomiast zamieszczone w publikacji zdjęcia wykonał Pan Andrzej Bednarz, to mieszkańcy Bratkowic, którzy od lat zajmują się utrwalaniem historii naszej „małej Ojczyzny”.

Celem publikacji jest zachowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego i historycznego oraz promocja naszej miejscowości, mamy nadzieję, że dzięki niej wszyscy będziemy mogli na nowo poznać piękno Bratkowic.

O możliwościach pozyskania folderu informować będziemy na stronie profilu społecznościowego facebook https://www.facebook.com/tmzb.Bratkowice/