Uroczyste przecięcie wstęgi w nowej bibliotece10 grudnia 2021 r. dokonano uroczystego otwarcia Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcianie w nowej lokalizacji. Biblioteka otrzymała piękny lokal w budynku byłego spichlerza na terenie Zespołu Pałacowo – Parkowego w Trzcianie. W tymże budynku mieści się również Gminny Klub Seniora.

Gośćmi biblioteki w tym niecodziennym wydarzeniu byli przedstawiciele lokalnych władz na czele z Wójtem Gminy Świlcza, Adamem Dziedzicem, Zastępcą Wójta Sławomirem Styką oraz Radnymi Powiatu Rzeszowskiego Sławomirem Miłkiem i Tadeuszem Pachorkiem, Radnymi Gminy Świlcza na czele z Wiceprzewodniczącą Rady Barbarą Budą oraz Radnym Trzciany Marcinem Czechem, Panią Skarbnik Urzędu Gminy Natalią Gawron, sekretarzem Gminy Wojciechem Słowikiem, kierownikami i pracownikami referatów z UG, m.in. Jackiem Lisem, Jolantą Hawer, Ewą Dziedzic, Agnieszką Nowak. Swą obecnością zaszczycił nas Proboszcz Parafii Trzciana ksiądz Janusz Winiarski, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Adam Majka wraz z Pracownikami, Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli z terenu Gminy Świlcza na czele z dyrektorami z Trzciany Panią Agnieszką Małozięć oraz Zofią Smagałą jak również emerytowany dyrektor SP w Trzcianie Pan Roman Olszowy wraz z żoną Anną, Pani Dyrektor GOPS Pani Benedykta Piątek, Sołtys wsi Pan Kazimierz Łagowski, Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Trzciany w osobach Pani Teresy Łagowskiej oraz Jana Czecha, Pani Prezes Trzciańskiego Stowarzyszenia Kulturalnego „JESTEM” Pani Agata Motyka Mamczura, Panie Bibliotekarki z SP oraz ZSTW w Trzcianie jak również byli i obecni Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Świlczy z siedzibą w Trzcianie. O fotorelację z uroczystości zadbał Pan Zbigniew Lis.

Tort na otwarcieKilka minut po 15.00 nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi, którego dokonali: Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic, przedstawiciele Trzciany w osobie Pana Sołtysa Kazimierza Łagowskiego, Dyrektor Biblioteki oraz Młodego Czytelnika.

Następnie nastąpiła ceremonia poświęcenia obiektu, której dokonał ks. Janusz Winiarski – Proboszcz Parafii w Trzcianie. Po poświęceniu pomieszczeń bibliotecznych przemowę wygłosiła Dyrektor GBP Dorota Madej, w której zawarła rys historyczny biblioteki oraz podziękowania wszystkim zaangażowanym w tworzenie nowej placówki. W następstwie przemówienia Pani dyrektor głos zabrał Pan Wójt Gminy Świlcza, Adam Dziedzic.

Książka pt. Zabytki TrzcianyPo oficjalnej części zaproszono Gości do zwiedzania biblioteki oraz do poczęstunku. Był tort oraz wiele smakołyków przygotowanych przez Pracowników Publicznego Przedszkola w Trzcianie, za co jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Podczas uroczystości można było otrzymać książkę Pani Zofii Dziedzic oraz Józefa Cioska – „Zabytki Trzciany-nasza polska tożsamość”, która niewątpliwie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Nowe pomieszczenia biblioteczne ukazują nowe możliwości działania i poszerzania swojej działalności. Zapraszamy do biblioteki!


Zapraszamy do galerii zdjęć: