Rozpoczęcie roku szkolnego 2021-2022

Przyszłość należy do tych,
którzy wierzą w piękno swoich marzeń"
Eleanor Roosevelt

Drodzy Uczniowie Gminy Świlcza!
Z okazji 1 września - uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego życzymy Wam, aby rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022 był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i przeżyć wewnętrznych, rozwijających eksperymentów i doświadczeń. Niech czas spędzony w przedszkolu i w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania. Życzymy, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
życzymy Państwu satysfakcji z podejmowanych działań i dumy z osiągnięć swoich podopiecznych. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem spokojnej i efektywnej pracy.

Szanowni Rodzice,
jesteście Państwo ważną częścią szkolnej społeczności. Życzymy Państwu dobrej współpracy z dyrektorami, nauczycielami i wychowawcami szkół i przedszkoli. Niech to współdziałanie zaowocuje sukcesami Waszych dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia.

Pamiętając o trudnościach, jakie obecnie stawia przed Oświatą epidemia koronawirusa, Wszystkich Uczniów, Dyrektorów, Nauczycieli oraz Rodziców, pragniemy zapewnić o pełnym wsparciu i pomocy. Zdajemy sobie sprawę, jak utrudnione jest obecnie zarówno zdobywanie, jak i przekazywanie wiedzy. Życzymy więc przede wszystkim ogromu wytrwałości, siły, kreatywności i zdrowia w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Niechaj dźwięk pierwszego dzwonka nowego roku szkolnego 2021/2022 będzie dla wszystkich dobrym znakiem. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów!

1 września – w 1939 roku atakiem nazistowskich Niemiec na Polskę rozpoczęła się II wojna światowa. O 4.48 padła pierwsza salwa z pancernika Schleswig-Holstein, który zaczął ostrzeliwać polską składnicę na Westerplatte. Do dziś jest to symbol polskiej obrony przed niemiecką agresją. Pamiętając o tej tragicznej rocznicy – oddajmy hołd wszystkim poległym na frontach II wojny światowej i cieszmy się życiem.

Adam Dziedzic – Wójt Gminy Świlcza
Sławomir Styka – Wicewójt

Świlcza, 1 września 2021 r.