Kobieta w różowej spódnicy podczas konkurencjiW dniu 11 lipca stadion sportowy w Świlczy zmienił się w rodzinny piknik z przewodnim motywem międzysołeckich rozgrywek – Turniej Sołectw Gminy Świlcza.

Był to turniej pełen dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Towarzyszyły mu liczne atrakcje dla całych rodzin. Już od godziny 14 na płytę stadionu ściągały reprezentacje sołectw, zarówno zawodnicy konkurencji sportowych, jak i członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, sołtysi, a wkrótce także i publiczność. Na przygotowanych stoiskach Panie z KGW prezentowały przygotowane przez siebie potrawy, chętnie dzieląc się nimi z wszystkimi przybyłymi. W konkursie potraw, w którym sędziowały panie Agata Paśko,Aleksandra Bieszczad-Ochał i Kinga Szeliga, nauczycielki w Technikum Żywienia ZSTW w Trzcianie, zwyciężyła drużyna KGW Mrowla.

Tymczasem przy scenie głównej rozpoczęto zawody sportowe, przygotowane przez firmę Event Line Rzeszów, a komentowane żywiołowo przez Marka Grzesika i Dyrektora GCKSiR Adama Majkę . Zawodnicy wykazywali się pracą zespołową, szybkością, dokładnością i zwinnością, rywalizując w 5 konkurencjach. Mogli także wykazać się wiedzą ogólną oraz na temat Gminy Świlcza, w specjalnie przygotowanym quizie, a także sprawdzić, czy pamiętają melodie z polskich filmów i seriali.

Komisja w składzie: Tomasz Wojton, Sławomir Miłek i Tadeusz Pachorek – radni powiatu rzeszowskiego, skrupulatnie zliczyła zdobyte przez zawodników punkty, ogłaszając jako zwycięzcę sołectwo Rudna Wielka.

Wydarzenie uświetnili pokazem tanecznym wspaniali artyści – Zespół Taneczny Koloret, oraz pary taneczne tańca towarzyskiego: Karina Falda i Alexander Vykhovanets, a także mieszkańcy Świlczy, rodzeństwo Maksymilian i Wiktoria Kubas.

Podczas całej imprezy o dobrą zabawę dla najmłodszych dbały animatorki. Po turnieju zaś odbył się koncert Grupy Muzycznej SEKEND, która porwała do tańca zgromadzoną publiczność.


Zapraszamy do galerii zdjęć