W dniach 28 czerwca do 2 lipca 2021 r. zorganizowano półkolonię gminną. Z oferty skorzystało 149 uczniów publicznych szkół podstawowych. W tym roku można było kontynuować tę formę organizacji wypoczynku dla dzieci, zainicjowaną w latach poprzednich przez Wójta Gminy Świlcza Adama Dziedzica.

Część kosztów za półkolonie została opłacona przez rodziców, część została dofinansowana przez Gminę Świlcza.

Atrakcje zaplanowane na ten tydzień to m.in.

  • poniedziałek - wyjazd do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach oraz stadniny koni w Dębicy;
  • wtorek - wyjazd do kina na film „Luka”, zwiedzanie Rzeszowa wraz z przewodnikiem;
  • środa i czwartek - pobyt w Parku Linowym „Linoskoczek” w Rzeszowie, Parku Rozrywki „Grawitacja” w Rzeszowie oraz siedlisku Janczar w Pstrągowej;
  • piątek - to ostatni i zarazem najbardziej aktywnie spędzony dzień półkolonii. Na stadionie sportowym w Bratkowicach zorganizowano paintballa, w Kole Łowieckim „Jedność” w Bratkowicach grilla oraz zabawy z animatorami. Tam uczestnicy otrzymali od Wójta dyplomy za aktywny udział w gminnej półkolonii.

Podobnie jak w latach poprzednich nawiązały się nowe znajomości. Uczniowie poznali swoich kolegów z innych miejscowości, poznali różne atrakcje naszej gminy, okolic oraz stolicy Podkarpacia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, opiekunom, dyrektorom oraz wszystkim pracownikom szkół i przedszkoli zaangażowanych w pomoc w organizacji kolejnej gminnej półkolonii.

Do zobaczenia za rok!


Zapraszamy do galerii zdjęć

Zdjęcia zbiorcze

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bratkowicach

Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bratkowicach

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Mrowli

Szkoła Podstawowa w Rudnej Wielkiej

Szkoła Podstawowa w Świlczy

Szkoła Podstawowa w Trzcianie

Zespół Szkół w Dąbrowie