Góry, zbocze, namioty

Drodzy Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy oświaty, Rodzice!

Dobra szkoła nie produkuje geniuszy,
tylko zdrowe, mądre społeczeństwo.
(P. Szreniarski)

Dobiegł końca kolejny rok ciężkiej pracy, a w tym roku wyjątkowo trudnej. Skończył się dystans biegu po wiedzę i nowe umiejętności. Był to czas wytężonej pracy całej społeczności szkolnej: nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Teraz wszyscy odczuwamy radość i satysfakcję z osiągnięć minionych dziesięciu miesięcy.

Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje, czas zasłużonego odpoczynku uczniów i nauczycieli. Pamiętać jednak musimy o wszystkich zagrożeniach naszego zdrowia i życia, Dbajmy o bezpieczeństwo!

Niech żyją wakacje, niech żyje pole, las.
I niebo i słońce i wolny wspaniały czas!...

Na ten radosny czas wakacji i urlopów życzę udanego wypoczynku i wspaniałych przygód. Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim pracownikom serdecznie dziękuję za efektywną pracę, a rodzicom za współpracę ze szkołą i samorządem gminnym. Uczniom zaś, gratuluję zdobytych wyników w nauce, a szczególne słowa uznania należą się tym, którym miniony rok szkolny przyniósł znaczące sukcesy w konkursach przedmiotowych, jak i sportowych.

Życzę wszystkim Nauczycielom, Uczniom, Pracownikom szkół, świetlic, przedszkoli i żłobków, Rodzicom uczniów, by nadchodzące wakacje były zdrowe, spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Na ten radosny czas życzę Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody.

Wierzę, że po tych dwóch miesiącach spotkamy się wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach, gotowi do nowych wyzwań dni codziennych w nowym roku szkolnym 2021/2022. Do zobaczenia!

Adam Dziedzic
Wójt Gminy Świlcza