Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy dołączyła do projektu „Szkoła z Pasją”. Dzięki udziałowi w projekcie nasi uczniowie będą mieli możliwość wzięcia udziału w niezwykłych spotkaniach z wybitnymi sportowcami, artystami i muzykami. Są wśród nich między innymi zwycięzcy programu Mam Talent, mistrzowie świata i rekordziści świata i Guinnessa w różnych dyscyplinach.

Pierwszym „Mistrzem”, który odwiedził naszą szkołę, prezentując swoje umiejętności i motywując uczniów był ekstremalny rowerzysta – Krystian Herba – wielokrotny rekordzista Guinnessa, świata a także 2-krotny półfinalista programu Mam Talent. W trakcie spotkania Krystian nie tylko zaprezentował swoje umiejętności ale także opowiedział o swojej drodze na szczyty najwyższych budynków na świecie. Uczniowie dowiedzieli się nie tylko jak rozpocząć swoją przygodę ze sportem ale przede wszystkim jak robić to w bezpieczny sposób. Po pokazie Mistrz cierpliwie rozdawał autografy, pozował do pamiątkowych zdjęć. Dziękujemy za spotkanie i czekamy na kolejne osobowości sportu, muzyki i sztuki.

Przed spotkaniem projektowym uczniowie zebrali się na stadionie sportowym w Świlczy, gdzie zapoznali się z pracą oraz działalnością Straży Gminnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Mogli z bliska zobaczyć samochody, ich wyposażenie, poznać pracowników jednostek służących ludności cywilnej. Wielu uczniów próbowało swych sił w obsłudze węża strażackiego, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Atrakcją dla wielu było również wyposażenie wozów oraz prezentacja drabiny wysokościowej. Strażacy z naszej jednostki cierpliwie odpowiadali na pytania uczniów, Pan komendant Straży Gminnej nagrodził dzieci pamiątkami, a kierownik Urzędu Gminy Świlcza częstował słodyczami. Po powrocie do szkoły uczniowie udali się na obiad, a oprócz tego otrzymali soki, lody, ciasta.

Zdaniem wielu naszych wychowanków miło i sympatycznie spędzili ten dzień, dzień pełen emocji i wrażeń!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego święta.

Grzegorz Patruś
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Świlczy


Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć