challengeniebieskiemotyle2021Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami - #challengeniebieskiemotyle2021

Celem akcji jest poszerzenie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Podjęliśmy to wyzwanie, ponieważ jest to szlachetna i bardzo potrzebna inicjatywa.

Dziękujemy za nominację Zespołowi Szkół w Budach Głogowskich.

Do dalszego wykonania zadania nominujemy:

 1. Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Mrowli
 2. Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Bratkowicach
 3. Szkołę Podstawową im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej

Zapraszamy wyżej wymienione ośrodki do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu

Jak przekazać niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste. Wystarczy:

 1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).
 2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. taniec motyla.
 3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).
 4. Nominować kolejne trzy osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.
 5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.
 6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Opiekunowie akcji:

 • Pani Halina Tarańska
 • Pan Tomasz Halaburda

Grzegorz Patruś
Dyrektor Szkoły