Owady okiem fotografa amatora - VII edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Kontrasty”

Owady okiem fotografa amatora - VII edycja Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Kontrasty”

Rozmiar czcionki:

aparat
Konkurs corocznie organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Trzcianie oraz wójta Gminy Świlcza – Adama Dziedzica, jednego z fundatorów nagród. Jego współorganizatorami, a zarazem fundatorami nagród, byli również Starostwo Powiatowe i Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Tegorocznym tematem październikowego konkursu było ukazanie owadów w ich naturalnym środowisku, ponieważ temat, który wybrano do tegorocznej edycji to „Owady okiem fotografa amatora”.

VII edycja – pomimo pandemii – cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Na konkurs nadesłano 497 fotografii, wykonanych przez 109 uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z powiatu rzeszowskiego. Bardzo duży problem miała komisja konkursowa przy wyborze zdjęć najwartościowszych. i nagrodzonych. Wszystkie nadesłane fotografie prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny, zaskoczyły członków komisji kreatywnością i profesjonalnym podejściem do tematu.

Należy podkreślić, jak dużą rolę odgrywa współpraca z współorganizatorami i relacje jakie panują między nimi. Wpływa to przede wszystkim na duże zainteresowanie ww. konkursem. Z roku na rok w konkursie bierze udział coraz większa ilość uczestników, co nas, jako organizatorów bardzo cieszy.
Młodzież ma możliwość wykazać się swoimi talentami pożytecznie spędzać wolny czas na łonie natury i jednocześnie zdobyć cenne nagrody.

Nagrody, wyróżnienia i dyplomy...

28 października 2020 r. komisja konkursowa w składzie: Karolina Pocisk (przewodnicząca) – studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego – instytut Sztuki, Katarzyna Płodzień-Błażej – główny specjalista – Starostwo Powiatowe Rzeszów, Zbigniew Lis – administrator Regionalnego Domu Tradycji Ludowych w Trzcianie po długich i burzliwych obradach postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce – Maciej Pruchnik, ZS Wysoka Głogowska
II miejsce – Patryk Ślęzak, SP Trzciana
III miejsce – Jan Lutecki, SP nr 15 Rzeszów

oraz pięć wyróżnień:

Oliwia Hudzik, SP Zgłobień
Mikołaj Bartoń, ZS Łukawiec
Martyna Przepióra, ZSP nr 11 Rzeszów
Kamil Porada, SP Trzciana
Julia Rewera, SP Rudna Wielka

Niestety pandemia pokrzyżowała plany uroczystej gali rozdania nagród. Wręczenie nagród pieniężnych i rzeczowych oraz okolicznościowych dyplomów obyło się indywidualnie.

Z nadesłanych zdjęć uczestników konkursu został przygotowany multimedialny film, który zamieszony jest na stronach internetowych organizatorów. Fotografie zdobią korytarze szkolne i cieszą oko osób odwiedzających.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs również będzie się cieszył tak dużym zainteresowaniem, a ilość nadesłanych prac będzie równie imponująca.

Agnieszka Szumilas

konkurs fotograficzmy

Kliknij na zdjęciu, aby odtworzyć film...

____________________________________________________

Zapraszamy galerii zdjęć ...


Drukuj   E-mail