Ferie zimowe w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Świlczy

Zdjęcie Ferie zimowe Szkoła Podstawowa w ŚwilczyW bieżącym roku szkolnym w czasie ferii zimowych w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Świlczy przy współpracy z Wójtem Gminy Świlcza przygotowano bogatą ofertę zajęć dla dzieci z klas I- IV. Uczniowie zostali przydzieleni do trzech grup dwunastoosobowych i przebywali w szkole pod opieką kierownika zimowiska, opiekunów oraz pielęgniarki szkolnej w godzinach od 8.00 do 15.00. Koloniści chętnie brali udział w licznych warsztatach przygotowanych przez nauczycieli.

Niewątpliwie dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia sportowe czy informatyczne. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach integracyjnych, rozwiązywały kalambury, łamigłówki, quizy wiedzy przyrodniczej i matematycznej. Chętnie toczyły rozgrywki w grach planszowych czy karcianych. Oryginalne zajęcia pokazały jak mądrze i kreatywnie można organizować sobie czas wolny. Po artystycznych warsztatach dzieci zostały zaproszone do szkolnego kina na seanse filmowe pt. „Tajemniczy ogród ” oraz „Mały Książę”. Dzięki takiej formie aktywności wszyscy mieli możliwość świadomego obcowania z kulturą i sztuką. W czasie pobytu na półkolonii zimowej wychowankowie mieli zapewnione śniadanie, obiad oraz podwieczorek, o którego przygotowanie zadbały nasze Panie z kuchni.

Duża frekwencja dzieci, zainteresowanie bogatą ofertą zajęć świadczy o tym, że nasza szkoła spełnia nie tylko obowiązkowe zadania opiekuńczo – wychowawczo- edukacyjne, ale jest także miejscem, gdzie uczniowie chętnie, atrakcyjnie i bezpiecznie spędzają czas wolny.

Grzegorz Patruś
Dyrektor SP w Świlczy 

____________________________________________________

Zapraszamy galerii zdjęć ...

 


Drukuj   E-mail